Шерил Кол најубаво облечена жена

  Share
  Zorce
  Zorce
  Vrlo dobro poznajes Pidzu
  Vrlo dobro poznajes Pidzu

  Broj poruka : 378
  Poeni : 431
  Datum upisa : 2009-04-11
  Godina : 25
  Lokacija : Nemacku xD

  Шерил Кол најубаво облечена жена

  Post by Zorce on Sat Apr 11, 2009 11:36 pm

  Британската поп пејачка и телевизиска ѕвезда, Шерил Кол, според магазинот Glamоur е прогласена за најдобро облечена жена во светот. Кол ја засени минатогодишната победничка Кејт Мос, којa што мораше да се задоволи со второто место.  Во последното издание на Glamour, Џо Елвин, инаку уредник на магазинот изјави дека во мината година Кол станала пример за стилски тренд.

  ,,Таа е величествено убава, одлично средена и секогаш сјае” - додава Елвин.  Инаку Шерил Кол е членка на групата ,,Girls Aloud” и сопруга на англискиот фудбалер Ешли Кол.

  На третото место од листата на најдобро облечени жени се најде Викторија Бекам, додека Ријана заврши на деветтото место.

   Current date/time is Sun Feb 17, 2019 8:53 pm