Мадона ќе подари 500.000 долари

  Share
  Zorce
  Zorce
  Vrlo dobro poznajes Pidzu
  Vrlo dobro poznajes Pidzu

  Broj poruka : 378
  Poeni : 431
  Datum upisa : 2009-04-11
  Godina : 25
  Lokacija : Nemacku xD

  Мадона ќе подари 500.000 долари

  Post by Zorce on Sat Apr 11, 2009 11:39 pm

  Фернандо Капарсо, градоначалникот на планинското италијанско гратче Пачентро, ја потврди информацијата дека поп кралицата Мадона ќе подари стотици илјади долари на областа Абруцо, настрадана на 6 април од катастрофалниот земјотрес, пренесоа американските медиуми.

  Капарсо разговарал со менаџерот на Мадона и дознал дека пеачката ќе подари 500.000 долари за луѓето и местата што се најтешко зафатени од земјотресот.

  Италијанските медиуми вчера ја споменаа сумата од 750.000 долари, кои Мадона има намера да го подари.

  Портпаролката на Мадона, Лиз Розенбер изјави дека пеачката на Абруцо ќе му подари значителна сума пари.

  Мадона има италијански корени. Баба и и дедо и се родени во гратчето Пачентро, кое се наоѓа на околу 100 километри од Аквила. Во потресот во понеделникот на гратчето не му беа нанесени сериозни материјални штети.

   Current date/time is Sun Feb 17, 2019 9:04 pm